SİZ Soruyorsunuz BAŞKANIMIZ Cevaplıyor

Bu linki tıklayarak Belediye Başkanımız Hayati Akbulut'a sorularınızı, önerilerinizi, isteklerinizi,şikayetlerinizi, projelerinizi yazabilirsiniz.

Başkanımız en kısa sürede cevaplayacaktır.

 

 

Şemsettin Üznük- kıdem tazminatımın ödenmesi

15.09.1990 - 14.01.2000 tarihleri arası deliilyas belediye muhasebecısı olarak gorev yaptım. 11.11.2010 tarihinde emeklioldum.kurumunuzdaki kıdem tazminatını defalarca dilekçe yazdıgım halde hıçbir musbet cevapalamadım. Kıdem tazminatımın ödenmesini arzederim.

 

Sayın   Şemşettin bey kardeşim,

Kıdem tazminatıyla ilgili dilekçenizi Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü’ne vermeniz gerekmektedir. Eğer hakettiyseniz orası ödemeyi hemen yapacaktır.Emekli Sandığı   ödediği parayı ise bizden talep edecektir.

 Saygılarımla...

Hayati Akbulut

Deliiyas Belediye Başkanı

Bahattin Kiriş- Omer Soner

Sayin baskanim,

Oncelikle beldemize verdiginiz hizmet icin tesekkur etmek istiyorum. Hollanda Sivaslilar Platformunda 3 yildir gonullu gorev almaktayim. Nasib olursa 18 kasim 2011 de Holland'dan hayirseverlerin buyuk katkilariyla Sivasimiza 60 adet akulu araba gonderecegiz. Beldemozde de ihtiyaci olan Bahattin Kiris abimize 1 adet bagis yapmak istiyoruz. Bu konuda kendisine yardimci olabilirmisiniz, Sivasta valilik nezdinde yapilacak olan dagitim programina kendisine beldemiz adina eslik edebilirmisiniz? Bu konuda bana dusuncelerinizi bildirirseniz sevinirim.

Selam ve saygilarimla,

 

Sevgili Ömer kardeşim,

Sizler gibi kamu yararına bir şeyler yapan birçok hemşerimiz var ve biz hepsiyle gurur duyuyoruz. Araba göndermeniz çok iyi olur , elbetteki bende yapmam gereken herşeyi yaparım.

Saygılarımla...

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


Halı saha-Ahmet Aydın

 

sayıb bld. başkanım hayati akbulut. öncelikle kasabamıza yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere teşekkküer ederiz. ancak altınyaylada,kaleköyde olan halı saha bizim kasabamızda yok bir halı sahada maç yapmaya altınyayla ya gidiyoruz lütfen köyümüze bir halı saha yaptırınız.onu yaptırıncada köylü gençlerimiz çok sevineceğinden eminim. ayrıca belediye ye de çok katkısı olur bir halı saha yapmanızı arz ederim.

 

Sevgili Ahmet Aydın kardeşim,

Halı saha için projemizi eksiksiz olarak yapıp, Ankara’da ilgili kuruma verdik. Bir an önce yapılabilmesi için takip ediyoruz.

 

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

Mantıksızlık-isim soyisim belirtilmemiş

 

sayın başkan öncelikle geçici işçi alımıyla ilgi çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ederim lakin şartlarınızın ve sınav yapma şekliniz usulünce yapılmadığı kanaatindeyim. Umarım ileriki dönemlerinizdede böyle hatalara sebebiyet vermezsiniz selametle..

 

İşçi alımı için şikayetini belirten kardeşim,

Belediyemizdeki  bütün işler tam bir açıklık içinde yürütülmektedir. Asla bir adaletsizlik, haksızlık, adam kayırma yapılmamaktadır. İlgili  işe girmek isteyen adaylardan biri sınav komisyonu üyemizin damadı idi.  Ve sınavı kaybetti. Adaletten kimsenin şüphe etmemesi için noter huzurunda kura istedik. Ancak müracaat az olunca İş Bulma Kurumu mülakat istedi..

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


  

 

 

iş-Mesude Eken

 

Sayın başkanım merhabalar, işçi alımı ilanınızı gördüm. 1976 Sivas doğumluyum. Kamu Yönetimi mezunuyum. 14 senedir ÖZBELSAN A.Ş. de insan kaynaklarında müdürlük görevi yaptım.Şu an başka bir biriminde çalışıyorum. Eğer değerlendirirseniz bünyenizde çalışmak istiyorum. Çok sevinirim.İyi çalışmalar...

 

Sevgili Mesude Eken kardeşim,

Belediyemize 6 ay süreyle çalışacak geçici işçi aldık. Çalışacak işçiler için Deliilyas’ ta ikamet etme şartı aranmaktadır.

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

 

 

İtfaiye eri alımı-Ali Yıldız

 

sayın başkanım çalışmanızda başarılar dilerim,itfaiye eri alım ilanında 2009 ve 2010 kpss ye girmiş olma şartı yazmışsınız,2009 kpss sınavı geçerliliği halen devam ediyormu diye soracaktım,bilgilendirirseniz sevinirim.iyi çalışmalar.

 

Sevgili Ali Yıldız kardeşim

2009 KPS sonuçlarına göre itfaiye eri alınmamaktadır. Açtığımız sınavı da iptal etmiş bulunuyoruz.

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

 

Başören mahellesi -Süleyman Çakmak

 

Sayın başkan öncelikle çalışmalarınızdan dolayı tebrikler vede teşekkürler.Başoren mah.alt yapı çalışmalarına yakında baslayacagınzı ilan ettiniz vede magzemelerini köye getirdiğinizden haberimiz vardır.Verdiğiniz sözün arkasında durmanız bizi menmun etmiştir.Dernek başkanımız Sn Beyazıt Çakmakta yeni okul yapımı için sizlerinde gayretlerinden övgüyle bahsetmesi başoren köyüne sahip çıktığınızın göstergesidir.Sayın başkan bunun yanında sizin yetkiniz içinde olan köyde ören olmuş,terk edilmiş mekanların harfiyatının temizlenmesi köyün meydanın ortaya çıkması çok güzel olmaz mı.tekrar çalışmalarınızda başarılar..

 

Sevgili Süleyman Çakmak Kardeşim

Öncelikle ilginiz, desteğiniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Beldemizi daha güzel ve yaşanılır hale getirmek için hep birlikte çalışıyoruz. Bizler verdiğiniz görevi layıkıyla yerine getirme çabası içindeyiz. Belirttiğiniz gibi Başören mahallemizin alt yapı sorununu çözmek için çalışmalara başladık. Kısa sürede tamamlamaya çalışacağız.

Başören Mahallemizde ören yeri olmuş/terk edilmiş yerlerin düzenlenmesini  çalışma planımız içine almıştık. Ancak geçen yıl mahallemizin sakinleri ile yaptığımız görüşmede, böyle bir çalışma olumlu karşılanmadı. Dolayısıyla bu projemizi gerçekleştiremedik.  Ören yeri sahipleri oluru ve isteği doğrultusunda  ancak buçalışmayı gerçekleştirebiliriz.

İlginiz, desteğiniz ve önerileriniz için tekrar teşekkür ederim. Birlikte elele güzel günlere

Saygılarımla

 

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

İTFAİYE ERİ ALIMI HK.-İsim ve Soyisim belirtilmemiş

Sayın başkan Hayati bey başarılı çalışman için teşekkürler.!!! Ama belediyeye alacağın itfaiye eri için yapmış olduğun duyuruda nerde ve hangi belediyede özellikle belirtmiş olduğun işletme mezunu alacağın eleman için bir kılıfmı? Deliilyas'da hiçmi erkek yokmu bir yangın olduğunda o alacağın bayan itfaiye aracını kullanacakmı? itfaiye hortumunu tutup yangına müdahele edecekmi bunların cevabını bu sitede yayınlarsan veya verirsen tüm Deliilyas'lar bilgi sahibi olur. Bunlar başarılı çalışmana düşürmüyormu?

 

Sevgili hemşerim

Bizler yaptığımız bütün işleri tam bir açıklık içinde yürütüyoruz. Söz uçar yazı kalır örneğinde olduğu gibi başta web sayfamız olmak üzere, duyurularımızı, projelerimizi, yaptıklarımızı yazılı ve sözlü olarak ta yayınlıyoruz.

Öncelikle neden ismini ve soy ismini yazamadığını sormak istiyorum? Birbirimizden ismimizi gizlememizin nedeni ne olabilir? Birbirimizin yüzüne bakmayı, açıkça soru sormayı engelleyen nedir? Sorularınız yada yaptığınız imalar niyet sorgulamasından başka bir şey değil. Çok açık ki soru ve imalarınız sizin gerçek niyetinizi gösteriyor.

Her işimizde olduğu gibi,  itfaiye eri alımında da duyuruyu web sayfamızdan, e-mail aracılığı ile, belediye ilan panomuza asarak, gazetelere  ilan vererk, gerekse sözlü olarak herkese duyurduk. Hatta ilk duyurunun yeterince yapılamadığını düşünerek  iptal ettik ve tekrar duyurduk.   Yapılan başvuru ile kanunlara uygun olarakta sınav yaptık.

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkan


 

 

SAYIN BAŞKANDAN TALEBİMİZDİR-Celalettin Darıcı

Güzel işlere imza atıyorsunuz. Tanıtımınız da fevkalade güzel. Kitle ileşitim araçlarının başında ve en etkin,etkili olan interneti de iyi kullanıyorsunuz. Bu konuda ekibiniz, destekçileriniz gayet iyi.Sayın Başkan, modern belediyecelik anlayışında hizmet en önde gelmektedir.Hizmetten bütün vatandaşların eşit ve adit bir şekilde yararlanması da önde gelmektedir.Bu vesile ile Delilyas'ımızın bir parçası olan Veli Darıcı mahallesine de belediye otobüsümüzün gidip gitmediğini merak etmekteyim doğrusu.İki ay önce güzel köyümüze gittim. Bir hafta on gün kadar kaldım. Bu hizmetin ne yazık ki hâlâ verilmediğini gördüm. Umarım bunu dikkate alırsınız. Ayrıca mezbeleye dönen yukarıdaki, diğer bir ifade ile eski mezarlığın da korunması,temiz tutulması yolunda sizden hizmet beklemek en doğal hakkımız. Sayın başkan,malumunuz ölüsüne saygısı olmayanın dirisine de saygısı olmaz. Biz onlara bugünleri borçluyuz. Onların ruhlarını aziz kılmak için her daim çaba göstermeliyiz.Bu arada Deliilyas'ımıza hizmet eden belediye başkanlarımızın resimleri temin edilmiş. Bu iyi,güzel. Özgeçmişleri ile muhtarları ve diğer önde gelen, zamanında hizmet veren insanlar da hatırlanırsa iyi olur. Kurban Bayramı size ve tüm halkımıza mübarek ola...

Sevgili Celalettin Darıcı kardeşim

Öncelikle ilginiz, desteğiniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Beklentilerinizin ve önerilerinizin bir kısmını halen yapamamış olmak inanın beni de çok huzursuz ediyor. Veli Darıcı mahallemiz maalesef şimdiye kadar  belediyemizin bir çok hizmetinden  mahrum bırakılmış. Belki dikkatinizi çekmiştir. Şu anda Veli Darıcı  mahallemizde yoğun çalışmalarımız var. Yollarını da genişletip gerekli düzenlemeleri ise en kısa sürede gerçekleştirmeyi planladık. Otobüsümüz de artık düzenli olarak oradan çalışacak. Mezarlıklara ilişkin daha öncede belirtmiştim, 2011’in bahar aylarında tel örgüyle çevirip ağaçlandırmayı yapacağız. Beldemizin bir bütün olarak arşivi ile ilgili bir çalışmayı çoktan başlattık. Maalesef hemşerilerimizden istediğimiz desteği ve katkıyı alamıyoruz. Sizin aracılığınızla bir kez daha bir isteğimi tekrarlamak istiyorum. Beldemizin tarihi, fotoğrafları, geleneklerimiz, göreneklerimiz, eski belediye başkanlarımız, muhtarlarımız,….vb elinde bilgi belge fotoğraf, görüntü olan hemşerilerimiz iletirlerse bizde yayınayacağız. Böylece arşivimizin eksiklerini de  bir şekilde tamamlamış oluruz.

İlginiz, desteğiniz ve önerileriniz için tekrar teşekkür ederim

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

 

arşiv belgeleri-Buket Tek

Merhaba, Sizden bir ricam olucaktı, ben mimarlık okuyorum ve bir proje kapsamında deliilyas köyü üzerinde çalışmaktayım, bununla ilgili koyun tarih boyunca mimari açıdan yaşadığı değişiklikleri dile getiren fotoraflar arşivlerinizde mevcut mu acaba? benim için çok önemli ve acil, bana yardımcı olabilir misiniz? Saygılar Buket

Sevgili Buket Tek hanım kardeşim,

Çok düzenli olmasa da Belediyemizin bir arşivi var. İşinize yarayabilecek resimler umarım arşivimizde mevcuttur. En kısa sürede arşivimizi arkadaşlarımız tarayacaklar. Ve istediğiniz resimler mevcutsa size ileteceğiz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

Teşekkür-Burhan Darıcı

sn hayati akbulut öncelikle yaptığınız bu işlerden dolayı sizlere ve ekibinize çook teşekkür ediyorum siz sn başkanımdan bi isteğim olcak bizim köye ait bir demir direk kale yapmak için park istiyoz bunca sene biz göremedik ama küçüklerimiz görsün eylen sin mutlu olsunlar herşey için teşekür ederim burhan darııc yeşilyurt tan sevgilerimle.

Sevgili Burhan Darıcı kardeşim

İlgin ve önerilerin için çok teşekkür ederim. Yeşilyurt Mahallemiz için iki isteğin için çok haklısın. Çocuk parkını 2011 yaz aylarında yapmayı planlamıştım. Senin aracılığınla parkı yapacağımızın duyurusunu yapmış olalım. İstediğin demir kale direklerini ise bayramdan  temin edeceğim.

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

Soyadı-Sinem Akar

Merhaba.. Ben Recep Akar'ın kızıyım. Kardeşime ödev olarak soyadımızın nerden geldiğini sormuşlar. Nerden arastırabilirim, yardımcı olabilir misiniz? İyi akşamlar.. Teşekkürler..

Sevgili Sinem Akar hanım kardeşim

Bu bölgede, suyu hiç kesilmeyen derelere akar ismini kullanırlardı. Gaziosmanpaşa mahallesinden gelip Deliilyas’ı ikiye bölen ve dedenlerin oturduğu evin önünden geçen derenin ismi akardı.  Soy isminiz büyük olasılıkla buradan  geliyor.  İlgili dereye baraj yapıldıktan sonra ise artık bu isim pek kullanılmıyor.

Saygılarımla

 

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

Bizim tarlanın yanından toprak alımı-Zeki Çiçek

Saygı değer başkanım Amcam Emin ciçek den öğrendiğim kadarıyla bizim .ofisin yanındaki tarladan yol dolgusu almışlar bunun bir daha tekrarlanmamasını ve alınmamasını rica eder gereken duyarlılığı göstereceğinden şüphem yok başta siz zati alinize ve diğer değerli personelize selam eder hayırlı uğurlu çalışmalar dilerim.

Sevgili Zeki Çiçek kardeşim,

Bildiğiniz gibi Delilyas Ulaş arasında kazalara neden olan keskin virajlar vardı.Acilen düzeltilmesi gerekiyordu. Sorunun çözümü için Karayollarından ricacı oldum. Karayolları yolun projeli olmadığını, tarlalara giremeyeceklerini söylediler. Bu sorunu ben çözerim dedim. Patır’lı Kötüköy’lü, Karataş’lı, Tekke’li hemşerilerimiz ricam sonucu binlerce metrekarelik tarlalarını hiç itirazsız içindeki ekinleriyle birlikte verdiler. Tabi ki Deliilyas’lı hemşerilerimizde. Bütün hemşerilerime anlayışları ve özverileri için çok  teşekkür ediyorum.  Belirtmek isterim ki Deliilyas’lı birkaç hemşerimizin ufak itirazları oldu. Yazında belirttiğin Emin dayının yeri toplam 4 metre. Üstelik  oranın tarlayla doğrudan bir alakası da yok.  Daha önceden yüzünün toprağı alınmış sığır yolu.  Emin dayı boşluk diye sürüp ekmiş. Dolayısıyla tarlasına doğrudan bir zarar verilmesi söz konusu da değil.

Sizin aracılığınızla bir kez daha bütün tarla sahiplerinden açılan dere yatakları ve yollar esnasında verdiğimiz zararlardan  dolayı gösterdikleri anlayış için  çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

sayın başkanım teşekkürler-Ahmet Turan Ateş

yaptığın hizmetleri gün gün takip ediyorum.saygıyla eğiliyorum.tebrikler.bundan sonra yapacağın hizmetler arasına ptt`şubesinide alırsan memnuniyetimizi bildiririz.bütün güzellikler sizsin ve deliilyasın olsun.

 

Sevgili Ahmet Turan  Ateş kardeşim,

Göreve gelir gelmez  sağlık ocağı, kütüphane, TEK şubesi ve PTT’nin tekrar açılması için girişimlerde bulundum. TEK şubesi hariç diğerlerinde başarılı olduk. PTT şubesi için ise Ankara 16. Daire Başkanıyla görüşüp Deliilyas gibi 15 km mesafeli mahalleleri olan kasabanın çektiği sıkıntıları anlattım. Başkan söz verdiği gibi bir ay sonra PTT açılması için bir genelge yayınlattı. Duyuru yaptık ve bazı arkadaşlarımız işletmek için talep oldu. Ne yazık ki talip olanlar istenilen evrakları zamanında veremediler. Şu an Önder Tek kardeşimiz evraklarını tamamlayarak verdi. Bizde takip ediyoruz. Bir aksilik çıkmaz ise çok kısa bir süre sonra PTT açılacak. Böyle hassas bir konudaki duyarlılığınız ve öneriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

Yol kumlanması-Yıldırım Çakmak

sayın başkan  bizm eve doru giden yol çok kotu durumda ayrıca okul yolu olarakta kullanılıyor kışın zemin kumsuz olduğu için arabalarla ulaşım salayamıyoruz yokuşda var  daha zor oluyor arabalar badanaj yapıyor. bizim oraya geldiğinizde sizde gördünüz ve kumlama için söz verdiniz. yazın bir şekilde ulaşım yapıyoruz yerler kuru olduğu için ama yağmur ve karda çok zor lütfen YOLUMUZU KUMLARSANIZ seviniriz.

 

Sevgili Yıldırım Çakmak Kardeşim

Öncelikle önemli bir sorunu tekrar bildirdiğin için teşekkür ederim. Gerçektende oldukça dik bir yokuş ve her yağıştan sonra yol biraz daha bozuluyor.

Önümüzdeki hafta içerisinde belediyemiz araçlarını oraya göndereceğim. Bölgenin sadece kumlanması yetmez. Bu nedenle eğer kepçemizin gücü yeterse kenarları kazıyıp yolu şişirdikten sonra kumlama yoluna gideceğiz. Böylece daha iyi bir çözüm üretmiş oluruz diye düşünüyorum

İlgin ve önerin  için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

 

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

Tebrik ve Öneriler-Hanifi Darıcı

Sayın Başkan;

Öncelikle, takip edebildiğim kadarıyla Beldemizin ihtiyaçlarını karşılama ve yeni projeler üretme noktasında yoğun bir gayret içerisinde bulunduğunuzu görüyor ve sizi bu gayretinizden ötürü içtenlikle tebrik ediyorum. Elbette, bizim açımızdan da, çalışmalarınızı takdir ederek sizlere manevi anlamda destek olmak ve Beldemizin gelişmesi noktasında önerilerde bulunmak bir nevi vatandaşlık görevi teşkil ediyor.

Sizin de malumunuz olduğu üzere, Deliilyas özellikle Belde dışındaki insan sayısı bakımından büyük bir insan potansiyeline sahip. Ancak ne yazık ki, yurt içinde ve yurt dışında geniş bir coğrafyaya dağılmış olan Belde insanı, işbirliği ve dayanışma noktasında son derece yetersiz. Elbette bunu geliştirme noktasında, başta Belediyemiz olmak üzere, sivil toplum örgütlerine (özellikle Sivas ve İstanbul'daki derneklere) ve her bir bireye büyük vazifeler düşüyor. Bu mealde olmak üzere, bazı noktalarda aşağıdaki önerileri değerlendirmelerinize sunuyorum.

1- Öncelikle, Belde insanımızın yoğun olarak bulunduğu Sivas, İstanbul, Kayseri ve yurtdışında, sizin koordinasyonunuzda ve Derneklerin de katkısıyla dayanışma programları düzenlenmeli, Belde halkımızın tam bir tespiti yapılarak fikir alış verişinde bulunulmalı.

2- Derneklerle koordinasyon içerisinde Beldemizde yaz pikniği ve yaz şenliği düzenlenmeli.

3- Belediye ve derneklerin ortak çalışması ile, Beldemizin varlıklı insanlarına ulaşılıp bir Burs Fonu ve Yardım Fonu oluşturulmalı, özellikle yükseköğretimde okuyan kardeşlerimize maddi anlamda destek sağlanmalı.

4-   Yinde beldemizin varlıklı insanları ile koordinasyon sağlanıp, beldemize ortak yatırımların yapılması noktasında çalışmalar yapılmalı.

5- Avrupa Birliği hibelerinden yararlanmak için proje hazırlanmalı.

6- Sarissa’daki tarihi bulgular  nedeniyle beldemizin bir turizm bölgesi olmasına yönelik faaliyetler yapılmalı.

İyi günler, Selamlar.

 

Sevgili Hanifi Darıcı Kardeşim

Düşüncelerin  ve önerilerin çok güzel. Mutlaka hayata geçirmemiz gerekiyor. Gönül istiyor ve diliyor ki senin gibi düşünen hemşerilerimizin sayısı biraz daha fazla olsun. Öncelikle belirtmek isterim ki 2009 yılında göreve geldikten hemen bir ay sonra Sivas’taki derneğimizle toplantı yaparak; işbirliği içinde çalışmak için görüşmelerde bulundum. Ancak olumlu bir sonuç alamadım. Elbette bir toplantı yaptık ve olumlu bir sonuç çıkmadı diye doğruyu yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. Çok kısa bir süre içerisinde tekrar bir toplantı yapmaya çalışacağım. Aynı şekilde İstanbul ve Kayser’deki  derneklerimizle tek tek toplantı yapmak istiyorum. Ardında mümkün olursa derneklerimizle hep birlikte bir toplantı. Bu toplantılarda ilk üç maddede ki önerilerinizi de tartışıp projelendirmek ise en büyük dileğim. Son üç önerinizle ilgili girişimlerimiz ve çalışmalarımız ise sürüyor. Olumlu gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz.

Bütün bu önerilerinizi  ise ancak el ele verirsek çözebiliriz. Bu nedenle bütün hemşerilerimizin desteği gerekli.

Sizin aracılığınızla bende bir isteğimi iletmek istiyorum. Biliyorsunuz göç nedeniyle nüfusumuzda sürekli bir azalma var. Belde nüfusumuzu mutlaka 2000’nin üzerinde tutmalıyız. İlköğretime çocuğu gitmeyenlerin beldemize nüfuslarını getirmesinde ise  herhangi bir sakınca olmadığını tekrar hatırlatmak istiyorum. Bu konuda hemşerilerimize maddi hiçbir yük getirmemek için tam destek oluyoruz. Tüm hemşerilerimizden biraz fedakarlık edip nüfuslarını beldemizde tutmaları oldukça önemli.

İlginiz, önerileriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

 

Gençlik istekleri Avni Akbulut-Muhammet Gür -Ferhat Gür

sn belediye başkanımız HAYATI AKBULUT yapmış olduğunuz çalışmalardan çok memmunuz gaziosmanpaşa gençleri olarak ama köyümüzde yaşanan su sıkıntısınıda çözseniz mahalle olarak çok ama çok memmun oluruz birde sizden ricamız mahallemizde vodofonun çekmemesi bunada bir çözüm bulunursa çok seviniriz şimdiden teşekkürler bazkanımız sn HAYATİ AKBULUT

 

 

Sevgili Gaziosmanpaşalı Genç Kardeşlerim ,

Gaziosmanpaşa Mahallemizin su sorununu  çözebilmek için bir çalışma başlattık. Konuyla ilgili hemşerilerimiz DSİ’den Jeoloji Mühendisi  Dündar Akbulut ve İl Genel Meclisi Üyesi Dilaver Duman sağolsunlar bizlere destek oluyorlar. Belediyemiz ve İl Özel İdaresi işbirliği ile  2011 yılı içerisinde Bayır’dan gelen derenin önünü kesip,  kapalı şebeke  ile bahçelerinizin sulanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Belediye olarak da  Çarıhlı’daki su hattını da  2011 yılı içerisinde  yenileyerek suyu mahallemize tekrar kazandıracağız.

Wodafon Şirketini en kısa sürede arayarak şikayetlerinizi ileteceğim ve ricacı olacağım. Ancak ilgili şirketi sizlerde (wodafon hattı olanlar) arayıp eğer sorunumuz çözülmez ise hat değiştireceğiz diye baskı yaparsanız yararlı  olur düşüncesindeyim. İlginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı

  

Başarılar ve istek-Naim Çetik

sayın başkanım öncelikle görevinizde başarılar dilerim.yaptığınız calışmaları özenle takip ediyorum gerçektende güzel çalışmalar umarım bunlar halk arasında beğenilir nankorlük edilmez sizden bir ricam olacak ben şahsen deliilyasta yasamıyorum şuan ama bizim zamanımızda muhtarlara çok yalvarıdır bize biraz oyun alanı açın diye umarım deliilyasın mahallerinde bazı oyun alanları yaprsınız örneğin futbol sahası gibi herşey şuan 4x4 lük gidiyor birazda çocuklarımızın spora yönlendrilmesi yapılırsa süper olur umarım sizinde aklınızdadır bölesi projeler şimdiden sonsuz tşkler ilk defa bir belediye baskanini bu kadar yakından takip ediyorum gerçekten çok güzel çalsıyorsunuz basarılarınızın devamı dilerim

 

Sevgili Naim Çetik Kardeşim,

İlginiz ve öneriniz için çok teşekkür ederim.  Gençlerimize ve çocuklarımıza yeterli oyun-park  alanları, spor tesisleri yapabilmeyi bende  çok istiyorum. Belediyemizin kısıtlı kaynakları ile neler yapabileceğimize dair bir çalışma başlattık. Siz hemşerilerimizin öneri ve desteklerini   bekliyoruz.  Bir halı saha yapılabilmesi için de görüşmelerimiz  sürüyor. Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı


 

 

Selam-Kelam ve Tebrik-Celallettin Darıcı

Sayın Başkan, Başkan olarak seçilmenizi tebrik ediyorum, bunu geçikmiş bir vazifenin ifası olarak kabul edin lütfen.Başta site olarak yaptığınız işleri ilgiyle ve sevinçle takip etmekteyiz.Olumlu ve yararlı önerileri dikkate alacağınıza olan yürekten inancım nedeni ile birkaç öneride bulunmak istiyorum: Bilindiği üzere ölüsüne saygısı olmayanın dirisine saygısından şüphe edilir. Bu bağlamda mezarlığın yeşillendirilmesi. Hem de her ikisinin de. Eski ve yeni mezarlık.Biz bugünümüzü dünümüze,yani ölüllerimize borçluyuz. Serin serviler altında, göğe ser çeken ağaçların gölgesinde bir mezarlık Deliilyas'ımıza çok yakışır. Bu aynı zamanda sizin de sonsuza dek hatırlanmanızı sağlayacak büyük bir hizmet olacaktır. Takdir, görüş ve önerilerimizi zaman zaman dile getireceğiz. Saygılarımla...

 

Sevgili Celaletin Darıcı Kardeşim

Öncelikle ilgin ve önerin için teşekkür ederim. Çok önemli bir konuda bizleri uyarıyorsun. Konuyla ilgili sadece merkez mahallemiz değil bütün mahallerimiz için bir çalışma başlattık. Gaziosmanpaşa Mahalle Mezarlığımızın etrafını tel ile çevirerek ağaçlandırmaya başladık. Aynı şekilde Deliilyas Merkez Mahallemizdeki  mezarlığa şebeke suyu çektik. 2011 yılı içerisinde olanaklarımız ölçüsünde mezarlıklarımızda yürüttüğümüz çevre düzenlemeleri ve ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceğiz. Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı