19 Mayıs

Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Değerli Hemşerilerim

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olan Samsun’a çıkışının 96. yıl dönümünde; Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ nı mutluluk, gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan bağımsızlık ve özgürlük ateşi, Atatürk'ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olmuş, yediden yetmişe halkımızın göstermiş olduğu azim inanç kararlılık ve mücadele ile sonuca ulaşmıştır.

Atatürk'ün 19 Mayıs’ı bayram olarak gençlere armağan etmesi ise gençlere verdiği değerin ayrı bir göstergesidir. Gençlerimiz ülkemizin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir. Ülkemiz gençlerin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir. Gençliğe olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getiren, Atatürk'ün bu takdirini en üst seviyede tutmak, Bağımsız Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlık düzeyine taşımak hepimizin en önemli görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyorum.

Saygılarımla

Hayati Akbulut

Deliilyas Belediye Başkanı